Potaknut jednim prastarim slikama jednih od pionira hip hopa, koje sam pronašao googlajući bezveze, odlučio sam napisati mali članak o ljudima zaslužnima za nastanak/širenje hip hopa.
    U ovom članku cijela moja pažnja je fokusirana na jednog DJ-a. Preciznije, ime tog DJ-a je DJ Hollywood. Zašto baš on? Jednostavno, između svih njih on mi je prvi pao na pamet (valjda zbog svih tih nagrada koje su nedavno dodjeljivane u filmskoj industriji). Hollywood je jedna od najpodcjenjenijih legendi hip hopa. Radio je sa mnogo ljudi, između ostalih i sa Lovebug Starskiem, Grandmaster Flashom, B Fatsom i Donald Dem. Ako je vjerovati Kurtis Blowu, Hollywood je prototip današnjih rappera.
    Hollywood nije bio dj za bboy ekipu (poput Kool Herca), on je bio party DJ. Nije se previše služio breaksima jer je, kao što sam već napomenuo, bio party DJ, te se služio/fokusirao na disco stvari poput Aint No Stoppin Us Now, Love Is the Message, Good To Be Real i njima sličnima. Njegovi najutjecajniji radovi (kao i radovi puno dj-a koji su djelovali u to vrijeme) nisu zabilježeni nigdje drugdje nego u sjećanjima ljudi koji su ga imali priliku čuti uživo.
    Krajem sedamdesetih je bio toliko popularan da je WBLS najavljivao njegove nastupe u Apollou na 6 turntableova, a 1980. je snimio i stvar Shock Shock The House za CBS. Kao što sam napisao ranije u tekstu, surađivao je s Flashom i D-em, pa da sada to preciziram, ta suradnja je bila na stvari Don's Groove koju je Hollywood napisao, a Flash producirao.
    Do sredine je bio jedan od najboljih DJ-a, a onda je propao – najviše zahvaljujući svojoj ovisnosti. Nedavno se vratio sa Tha Veteranzima, gdje se ujedinio sa starim partnerom Starskiem. Toliko o Hollywoodu, očekujte uskoro slijedeći članak i novog DJ-a.